Wenger: Psychologicky bolo dôležité neprehrať

Šláger 30. kola anglickej ligy medzi Arsenalom a Manchestrom City skončil remízou 2: 2 po tom, čo domáci dvakrát dotiahli jednogólový stratu. Londýnsky celok z posledných dvadsiatich domácich zápasov proti Manchestru City podľahol v jedinom: v januári 2013.

Zápas začal vo veľkom tempe a už v piatej minúte sa “Citizens” dostali do vedenia, keď De Bruyne z vlastnej polovice poslal loptu na rozbehnutého Saného, ​​ktorý obehrál brankára Ospina a chladnokrvne zakončil. Proti Arsenalu tak skóroval v oboch ligových zápasoch v sezóne. De Bruyne si pripísal 11. asistenciu v ročníku, rovnaký počin sa podaril len Sigurdsson zo Swansea.

Hostia následne mali niekoľko ďalších príležitostí, okrem Ospinových zákrokov zachránila “kanonierov” tiež bránková konštrukcia. V 40.minúte sa ale podarilo domácim vyrovnať zásluhou Walcotta, ktorý strelil päť gólov v posledných piatich dueloch proti “Citizens”.

Napriek tomu nešli tímy do šatní za nerozhodného stavu, lebo hneď dve minúty po tom po Silvovej prihrávke zakončil nestrážený Agüero. Krátko po prestávke ale Arsenal znova zrovnal, keď sa po Özilově rohovom kope trafil hlavou Mustafi. Týmto spôsobom dali zverenci Arséna Wengera v tejto sezóne 14. gólov, čo sa podarilo len West Bromwich.

“Mohli ste vidieť, že hráči boli dole, keď padol gól na 1: 2, ale vydali zo seba všetko, aby sa do zápasu vrátili. Bod za remízu je minimum, ktoré sme dnes potrebovali získať. Psychologicky bolo dôležité neprehrať, “ uviedol Wenger.Vrátil sa aj k zdravotnému stavu stopéra Koscielného, ​​ktorý musel po polčase striedať. “Má zranenú achilovku. Neviem, ako dlho nám bude chýbať,” konštatoval.

Arsenal tretíkrát za sebou nedosiahol na tri body a zostal na šiestom mieste. “Sme v ťažkom boji o prvú štvorku. Som profesionál a ukázal som v minulosti veľkú oddanosť. Milujem tento klub. Neviem, ako dlho tu budem, ale mám čistú hlavu, to je najdôležitejšie. Rozhodnutie padne čoskoro,” dodal francúzsky tréner.

Manchester tretíkrát za sebou remizoval a predĺžil sériu bez porážky na osem ligových duelov. “Po prvom strelenom góle sme zabudli hrať, túžba bola preč.Po zmene strán sme hrali lepšie, najmä keď prišiel na ihrisko Yaya (Touré), “ uviedol kouč” Citizens “Pep Guardiola pre Sky Sports s tým, že sa následne zlepšila kombinácia jeho tímu. Aj z toho dôvodu poslal po prestávke na ihrisko Tourého miesto Sterlinga.